Szkolenia

Terapia powięziowa w ujęciu klinicznym

Wszystkie doświadczenia oraz poznani na ich drodze nauczyciele i pacjenci doprowadziły do powstania kursu pt. „Terapia powięziowa w ujęciu klinicznym”.

Kurs skierowany jest do wszystkich osób chcących otrzymać gotowe narzędzia do pracy ale przede wszystkim diagnostyki oraz wywiadu. Dostaniecie nowy filtr przez który zobaczycie coś co mogło Wam do tej pory umykać lub być trudne do zrozumienia.

Wojciech Długołęcki
Wojciech Długołęcki

mgr fizjoterapii z 11-letnim stażem, absolwent AWF w Warszawie. W pracy szczególną uwagę przywiązuje do terapii ukierunkowanej na powięź w sposób specyficzny wykorzystując techniki takich metod jak Manipulacje Powięziowe wg Luigi Stecco (FM), metodę Fascial Distortion Model wg Typaldosa (FDM) czy terapię Ekmana czyli Fibrolizę mięśniowo-powięziową z wykorzystaniem haczykowania. Szczególnie wnikliwie poznał metodę FDM w której jest Międzynarodowym terapeutą z certyfikatem FDM IC oraz pracował jako asystent na kursach odbywając w międzyczasie szkolenia zaawansowane u instruktorów z całego świata.

Ponadto ukończył takie szkolenia jak:


•  Terapia manualna wg koncepcji Kaltenborn – Evjenth - certyfikowany terapeuta (wg standardów OMT
•  Kurs suchego igłowania – podejście kliniczne – prowadząca dr Elżbieta Skorupska
•  Kinesiology taping
•  PNF – kurs podstawowy (akredytacja PTF)
•  Podejście Osteopatyczne w Pediatrii i Neonatologii – prowadząca D.O. Mgr Aneta Szczepańska–Rybak
•  Kursy cadaverove na preparatach nieutrwalonych włącznie z preparowaniem cadaverów na żywo oraz nauką specyfiki leczenia operacyjnego w obszarze: barku, łokcia, stawu biodrowego, kolanowego, skokowego oraz kręgosłupa.

Jego motto:

„Kiedy pacjent przychodzi do naszego gabinetu to jego problem staje się naszym problemem” parafraza słów S. Typaldosa (twórcy metody FDM)

Adrian Rogala
Adrian Rogala

mgr fizjoterapii z 11-letnim doświadczeniem w pracy z pacjentami bólowymi, pourazowymi i chronicznymi w obrębie narządu ruchu ale również z wieloma sukcesami na polu rehabilitacji urologicznej, wisceralnej czy po zabiegach neurochirurgicznych (praca na oddziale neurochirurgii w szpitalu Bródnowskim). Jest pasjonatem, zapaleńcem, a przede wszystkim Fizjoterapeutą oraz Międzynarodowym Terapeutą Manualnym Fascial Distortion Model. Studia magisterskie ukończył z wyróżnieniem. Rozwija się jako praktyk uczestnicząc w krajowych
i międzynarodowych kursach oraz konferencjach. Swoje doświadczenie zdobywał w kraju oraz poza jego granicami, co pozwoliło mu na poznanie różnych modeli postępowania fizjoterapeutycznego. Cechuje go skuteczność oraz holistyczne podejście do pacjenta, a jedocześnie specjalizuje się w najtrudniejszych przypadkach.
W terapii wykorzystuje znajomość takich metod jak: FDM, Pinoterapia, suche igłowanie, CRAFTA, terapii wisceralnej czy techniki osteopatyczne.
Obecnie jest na drugim roku specjalizacji z Fizjoterapii odbywając w międzyczasie staże na różnych oddziałach szpitalnych. 

Ponadto ukończył takie szkolenia jak:


•  Podejście Osteopatyczne w Pediatrii i Neonatologii – prowadząca D.O. Mgr Aneta Szczepańska – Rybak
•  Kurs terapii manualnej wg koncepcji Briana Mulligana – moduły A+ B
•  Kurs Medycyny manualne wg Karela Levita – level A
•  Kurs suchego igłowania – Trigger Point Dry Needling course – level Advanced
•  Kurs suchego igłowania – Trigger Point Dry Needling course – level Basic
•  Kurs Pinoterapii – lek. med. Radosław Składowski
•  Kurs terapii wisceralnej (narządów wewnętrznych) Visceral Therapy – Łukasz Czubaszewski
•  Kurs metody CRAFTA – Cranio Facial Therapy – level Basic
•  Taping rehabilitacyjny oraz taping sportowy w rehabilitacji 

Jego motto:

„Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy ponieważ wiedza jest ograniczona”
A. Einstein

Adres

ul. Jana Kazimierza 68/lok. U9
(wejście od ul. Studziennej)
01-248 Warszawa


Godziny otwarcia

poniedziałek 9.00 – 21.00
wtorek 7.00 – 21.00
środa 8.00 – 21.00
czwartek 8.00 – 21.00
piątek 7.00 – 21.00