570 178 170
Poniedziałek i Czwartek 7.00-21.30, Środa 12.00-21.00, Wtorek i Piątek 9.00-21.00

Gabinet Rehabilitacji REH-ART

Zdjęcie użytkownika Reh-Art  Rehabilitacja.

Istnieje od 2014 roku i mieści się na Warszawskiej Woli przy ul. Jana Kazimierza 68.

 

W Gabinecie Rehabilitacji Reh-Art prowadzimy terapię manualną dopasowaną do danego pacjenta. Łączenie pracy wieloma metodami fizjoterapii (…...) pozwala jak najlepiej rozwiązać problem pacjenta. Staramy się aby nasi pacjenci do nas nie wracali – to najlepsze potwierdzenie skuteczności prowadzonej terapii.

 

Zapraszamy pacjentów po urazach, operacjach, aktywnie uprawiających sport zarówno zawodowo jak i amatorsko oraz wszystkich, których po prostu coś boli. Wiele dolegliwości ma swoje podłoże w układzie ruchu, znajdziemy je i zniwelujemy przeprowadzając odpowiednią terapię. Jeśli znasz któryś z poniższych objawów fizjoterapia jest dla Ciebie:

 

Metody Naszej Pracy

 

Manipulacje Powięzi wg Stecco (Fascial Manipulation)

Manipulacje powięziowe są rodzajem terapii manualnej, która ma zastosowanie w zespołach bólowych układu ruchu. Cały system diagnostyczno-terapeutyczny obecnie stosowany jest efektem długoletniej pracy i ogromnego doświadczenia klinicznego włoskiego fizjoterapeuty Luigi Stecco. Zauważył on, że pewne zaburzenia w obrębie powięzi doprowadzają do powstania dysfunkcji mięśniowo-szkieletowych lub wisceralnych.

Powięź tworzy ciągłą, napiętą sieć w całym ciele, pokrywającą i łączącą każdy narząd, mięsień, a nawet każdy nerw i najmniejsze włókno mięśniowe. Jest to według najnowszych badań najważniejszy narząd propriocepcji i „świadomości” naszego ciała. Stecco uważa, że mózg nie jest w stanie kontrolować każdego mięśnia z osobna, zawiaduje natomiast ruchami w konkretnych segmentach w konkretnych kierunkach.

 

Każdy staw posiada swoje centrum percepcji i centrum koordynacji dla ruchu w każdej płaszczyźnie. Centrum percepcji – jest to miejsce w którym my odbieramy ból – najczęściej umiejscowione jest w stawie. Centra koordynacji są to punkty na powięzi, które są wypadkową działania wektorów włókien powięziowych odpowiedzialnych za koordynacje ruchu w konkretnym kierunku. Mówiąc prościej, jest to punkt który przenosi najwięcej obciążeń z powięzi od mięśni, które są odpowiedzialne za ruch w danym kierunku.

Punkty te najczęściej są przeciążone i ulegają usztywnieniu (densyfikacji), jest to reakcja powięzi na nadmierne przeciążenia i urazy. Kiedy centrum koordynacji ulegnie zdensyfikowaniu, nie jest w stanie prawidłowo reagować na obciążenia działające podczas wykonywanego ruchu, przez co stymuluje zawarte w nim wolne zakończenia nerwowe. Te zaś, na zasadzie powięziowego łuku odruchowego przenoszą informacje o bólu do centrum percepcji czyli do stawu.


Terapia metodą manipulacji powięziowych wg Stecco polega na odpowiednim wprowadzeniu tarcia pomiędzy naszą kończyną a warstwami powięzi, zwiększając przez to lokalnie temperaturę. Jest to niezbędne, aby zmodyfikować substancję podstawną powięzi (kwas hialuronowy) i zmienić jej konsystencję. Dzięki temu, powięź będzie mogła reagować prawidłowo na obciążenia przy konkretnym ruchu nie powodując zaburzeń bólowych. Lokalny stan zapalny wywołany przez terapeutę przyspiesza przebudowę i reorganizację włókien kolagenowych.

 

Terapia Manualna (wg koncepcji Kaltenborn – Evjenth)

Metoda ta jest skierowana do Ciebie jeśli cierpisz na ból, ograniczenie ruchomości, drętwienia kończyn gdyż najprawdopodobniej jest to wynikiem problemów we wzajemnych relacjach struktur Twojego ciała.

 

Terapia Manualna to Metoda Leczenia zaburzeń w biomechanice ludzkiego ciała będących efektem długotrwałego unieruchomienia, urazów, przeciążeń, nieprawidłowości w budowie naszego ciała (dysplazja, skolioza itp.) a także uszkodzeń tkanek miękkich na różnym tle. Dokonuje się tego poprzez techniki:

 

 

Terapia manualna jest obecnie stosowana przez ortopedów i fizjoterapeutów we wszystkich krajach europy i nie tylko ze świetnymi wynikami od 22 lat w Polsce i od 1973r. w pozostałych krajach zgodnie ze standardami OMT (Orthopaedic Manual Therapy). Jeśli chcesz żeby Twoja rehabilitacja była prowadzona wg najnowszych światowych standardów umów się na wizytę i sprawdź jak powinna wyglądać i co możesz zyskać

 

Jeśli chcesz wiedzieć więcej sprawdź informacje oraz listę certyfikowanych terapeutów manualnych na: http://www.terapiamanualna.net.pl/s4.php

 

PNF (Proprioceptive Neuromuscular Facilitation)

Metoda Torowania Nerwowo – Mięśniowego wykorzystującja specyfikę unerwienia jednostek motorycznych, ich pobudliwość, a także mechanizmy biochemiczne i biofizyczne.

Jaśniej mówiąc poprzez specyficzne ćwiczenia z terapeutą lub wykonywane samodzielne
po wcześniejszym instruktarzu prowadzi ona do wyrównania napięcia mięśniowego w obrębie poszczególnych części ciała poprawiając koordynację, stabilność oraz zapewnia profilaktykę przyszłych przeciążeń. Techniki PNF na które składają się:

 

 

dają wspaniałe możliwości dla poprawiania wydajności treningu, prawidłowej kompensacji
po urazach, przeciążeniach, zabiegach operacyjnych, a w problemach neurologicznych przywrócenie funkcji dnia codziennego.

 

Jeśli chcesz wiedzieć więcej sprawdź na stronie polskiego stowarzyszenia PNF: http://www.ipnfa.pl

 

Kinesiologytaping (plastrowanie funkcjonalne)

Większość z Was widziała popularne w sporcie plastry wspomagające wyczyny na poziomie światowym. Metoda kinesiologytaping jest stosowana nie tylko u osób aktywnych, ale pomaga w codziennych dolegliwościach każdego z nas takich jak: dyskopatia, przeciążenie, urazy tkanek miękkich.

 

Kinesiologytaping to Metoda naklejania specjalnie wykonanych plastrów swoimi właściwościami przypominających właściwości ludzkiej skóry (utkanie, rozciągliwość). Naklejone w odpowiedni sposób (pozycja stawu, stopień rozciągnięcia, przebieg anatomiczny) poprzez wpływ na powięź, układ współczulny i receptory ciała może oddziaływać na:

 

 

Dają świetne wyniki we wspomaganiu kompleksowej terapii jak również same w sobie przy mniej poważnych stanach są środkiem leczenia właściwego. Podtrzymują trwanie terapii nawet do 4 dni.