570 178 170
Poniedziałek i Czwartek 7.00-21.30, Środa 12.00-21.00, Wtorek i Piątek 9.00-21.00

Fizjoterapia dorosłych

Fizjoterapeuci

Wojciech Długołęcki

(fizjoterapeuta, terapeuta manualny)
Certyfikowany terapeuta manualny,międzynarodowy terapeuta FDM, absolwent Wydziału Rehabilitacji AWF w Warszawie.

Zajmuje się fizjoterapią od 10 lat w każdym roku przeprowadzając około 3000 terapii indywidualnych u pacjentów bólowych w wyniku: urazów, operacji, zmian przeciążeniowych itp. W terapii kieruję się holistycznym podejściem i w oparciu o historię problemu i diagnozę funkcjonalną dostosowuje proces terapii poprzez najskuteczniejszą terapię manualną do treningu i nauki ergonomii ruchu. Swoje doświadczenie zdobywałem w trakcie pracy w klinikach o profilu rehabilitacyjnym i ortopedycznym we współpracy ze znakomitymi specjalistami w dziedzinie ortopedii i traumatologii , podczas staży w szpitalach i klinikach medycyny sportowej. Obecnie jako ekspert serwisu PolskaBiega.pl wzpółpracuje z wieloma sportowcami, ultramaratończykami i triathlonistami, między innymi z Edytą Lewandowską - wielokrotną mistrzynią Polski w biegach długodystansowych.

czytaj więcej
Wojciech Długołęcki - ZnanyLekarz.pl

Magda Kosmala

(fizjoterapeuta, terapeuta FDM i FM, trener Pilates)
Absolwentka studiów magisterskich Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, certfikowana terapeutka metod powięziowych

Ukończyła wiele kursów pozwalających na zwiększenie umiejętności i wiedzy terapeuty, między innymi Fascial Manipulaton wg Stecco (Manipulacje Powięziowe), terapię manualną wg. Typaldosa FDM (dystrorsje powięziowe) oraz Suche igłowanie (DryNeedling), które na co dzień wykorzystuje w swojej pracy z pacjentami. Od zawsze czynnie uprawiająca sport, począwszy od gimnastyki artystycznej i lekkoatletyki, aż po piłkę ręczną, pływanie i bieganie, czym zajmuję się obecnie. Instruktorka metody Pilates oraz nowej formy ruchu będącej połączeniem treningu funkcjonalnego i jogi – bodyART. Zawsze zaangażowana w terapie przez indywidualne i kompleksowe podejście. Wie co to znaczy czas dla sportowca. W swojej pracy najbardziej ceni kontakt z ludźmi oraz możliwość obserwacji powrotu do zdrowia i aktywności swoich pacjentów.

Adrian Rogala

(fizjoterapeuta, terapeuta manualny)
Międzynarodowy terapeuta FDM
Doktorant na Wydziale Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego
Józefa Piłsudskiego w Warszawie

Praktyk i entuzjasta szeroko pojmowanej fizjoterapii ze szczególnym uwzględnieniem terapii manualnej. Specjalizuje się w ortopedii oraz problemach czaszkowo-twarzowych. Studia magisterskie ukończył z wyróżnieniem, złakniony wiedzy w dalszym ciągu zgłębia ją jako naukowiec oraz uczestnik specjalistycznych kursów, a także biorąc bierny i czynny udział w licznych konferencjach. Członek zespołu ds. Oceny Jakości Kształcenia, uczestnik projektu badawczego Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Od dziecka związany ze sportem uprawiając sztuki walki: Jeet Kune Do, kung fu, teakwendo, Swoje doświadczenie nabywał w kraju oraz poza jego granicami. Cechuje go skuteczność oraz holistyczne podejście do pacjenta.

czytaj więcej

Norbert Prus

Fizjoterapeuta, terapeuta manualny

Fizjoterapią zajmuje się od 2015 roku. Pomagając Pacjentom stosuje techniki leczenia z ukończonych kursów i szkoleń akredytowanych przez Polskie Towarzystwo Fizjoterapii i odpowiadające mu organizacje europejskie (Kaltenborn-Evjenth Concept, Terapia Tkanek Miękkich wg. koncepcji dr Jarosława Ciechomskiego D.O., HVLA- Manipulacje Krótkodźwigniowe wg. Jöry Pauwels D.O., „REHA”- Terapeutyczny Trening Medyczny Lasse Thue, Instructor OMT-Prof. Oakland University USA). Dzięki wiedzy zdobytej na studiach kierunkowych i ukończonych kursach holistycznie podchodzi do zdrowia i sprawności Pacjentów. Specjalizuje się w terapii wisceralnej (trzewnej), a także pomocy osobom, u których powodem występujących objawów bólowych jest stres. Jako terapeuta, jest dokładny, dociekliwy oraz dba o każdy aspekt procesu leczenia Pacjenta. Prywatnie gra w hokeja na lodzie i uprawia boks.

Kinga Czyż

Kinga jest dyplomowaną masażystką, studentką 4 roku fizjoterapii, pełną zainteresowania i pasji do tego co robi, wykonuje masaż klasyczny, sportowy, drenaż limfatyczny, segmentarny, Ulubione narzędzia: dłonie Mocne strony: pozytywne nastawienie, wulkan energii Specjalizacja: relaks, rozluźnianie spiętych mięśni, redukcja stresu w ciele i duszy

Terapia FDM

Jeśli odczuwasz dolegliwości związane z układem ruchu bądź układem nerwowym, jesteś po operacji, przebyłeś ostry uraz lub pracowałeś na objawy latami i nie znalazłeś do tej pory odpowiedzi i rozwiązania swoich problemów to powinieneś poznać metodę FDM.

Model Leczenia Zaburzeń Powięzi to Metoda leczenia uszkodzenia/odkształcenia powięzi, która wchodzi biegnie wraz bądź buduje elementy wszystkich składowych narządu ruchu oraz w dużej mierze pozostałych układów i organów.

zobacz szczegóły

Manipulacje Powięziowe wg Stecco (FM)

Manipulacje powięziowe są rodzajem terapii manualnej, która ma zastosowanie w zespołach bólowych układu ruchu. Cały system diagnostyczno-terapeutyczny obecnie stosowany jest efektem długoletniej pracy i ogromnego doświadczenia klinicznego włoskiego fizjoterapeuty Luigi Stecco. Zauważył on, że pewne zaburzenia w obrębie powięzi doprowadzają do powstania dysfunkcji mięśniowo-szkieletowych lub wisceralnych.

Powięź tworzy ciągłą, napiętą sieć w całym ciele, pokrywającą i łączącą każdy narząd, mięsień, a nawet każdy nerw i najmniejsze włókno mięśniowe. Jest to według najnowszych badań najważniejszy narząd propriocepcji i „świadomości” naszego ciała. Stecco uważa, że mózg nie jest w stanie kontrolować każdego mięśnia z osobna, zawiaduje natomiast ruchami w konkretnych segmentach w konkretnych kierunkach.

zobacz szczegóły

Suche Igłowanie (Dry Needling)

Suche igłowanie to zabieg z użyciem igieł do akupunktury, ale to jedyne podobieństwo do metod medycyny chińskiej. Ideą metody suchego igłowanie jest praca na punktach spustowych (TriggerPoints - TP) i uwalnianie napięcia w obrębie nie mogących rozluźnić się w sposób naturalny włókien mięśniowcyh, które uległy przeciążeniom bądź urazowi.

Metoda skierowana głównie do osób aktywnych ze względu na szybki efekt i dużą skuteczność, ale również idealna dla każdego innego komu zależy na czasie, efekcie i nie boi się igieł.

Terapia Manualna wg Kaltenborn - Evjenth

Metoda ta jest skierowana do Ciebie jeśli cierpisz na ból, ograniczenie ruchomości, drętwienia kończyn gdyż najprawdopodobniej jest to wynikiem problemów we wzajemnych relacjach struktur Twojego ciała.

Terapia Manualna to Metoda Leczenia zaburzeń w biomechanice ludzkiego ciała będących efektem długotrwałego unieruchomienia, urazów, przeciążeń, nieprawidłowości w budowie naszego ciała (dysplazja, skolioza itp.) a także uszkodzeń tkanek miękkich na różnym tle.

zobacz szczegóły